Program - Královský průvod  2016

 

Průvod císaře Karla IV. - sobota 3. 6. 2017

 

1. 14:00  Radotín  -  náměstí Sv. Petra a Pavla 

     

2. 15:15  Černošice  -  Sportpark Berounka  

     V Černošicích se můžetě těšit na farmářské trhy , dětský den, prostě celodenní program pro všechny věkové kategorie . Okolo 15:15 pak přijede císař a král Karel s doprovodem.  

 

3. 16:40  Černošice-Mokropsy  -   Masopustní náměstí   

   

  

4. 18:00  pořadatelské město Dobřichovice  -  louka pod zámkem   

    Sobotní putování císaře Karla IV. s družinou skončí se na louce pod zámkem ve středověkém městečku Dobřichovice, kde budou s celým doprovodem náležitě uvítáni purkmistrem, konšely, též lidem početným, králi českému oddaným.

 

 

 

Průvod císaře Karla IV. - neděle 5. 6. 2016

 

5. 9:45  Dobřichovice zámek -  Křižovnické náměstí   

  Z dobřichovického zámku, po proslovu císaře, vyrazí  průvod Karla IV. do obce Lety.

 

Cesta královského průvodu bude přes ulici 5. května, Za Mlýnem, Na Víru a po cyklostezce na náves do Letů.

 

6. 10:20  Lety  -  náves  

    Po příjezdu průvodu Karla IV. do Letů proběhne na návsi slavnostní uvítání císaře a jeho družiny zastupiteli města a ostatními letovskými poddanými.

 

Z Letů se pak královský průvod vydá ulicí Na Návsi, Řevnickou a následně Pražskou ulicí na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad.

      

7. 11:30  Řevnice - náměstí Krále Jiřího z Poděbrad   

   Řevničtí konšelé i obyvatelé přivítají císaře a kratochvíli k potěše jeho i doprovodu připraví.

 

Z Řevnic se průvod Karla IV. vypraví na cestu do Zadní Třebaně. Cesta královského průvodu povede ulicí Opletalovou, Na Stránce, Třebáňskou z které sejde na cestu V Zahrádkách na náves v Zadní Třebani.

   

8. 12:50  Zadní Třebaň  -  náves   
   Slavnostní přivítání císaře a celého královského průvodu odehraje se na návsi v Zadní Třebani. Císaři Karlu IV. přijdou složit svůj hold radní obce i její lid. 

 

Z návsi v Zadní Třebani se pak dá průvod Karla IV. na cestu k Třebani Hlásné přes ulici Na Návsi, K Nádraží, přes lávku a po ulici Rovinské,  načež se odeberou na náves v Hlásné Třebani. 

    

9. 13:50  Hlásná Třebaň  -  náves   

    Přivítání císaře v Hlásné Třebani purkmistrem a též ženami hlásnotřebaňskými, které jistě pro obveselení císaře a doprovodu jeho, štěpnou kratochvíli připraví.

 

Po zastávce v Hlásne Třebani se královský průvod vydá ku Karlštejnu. Jeho cesta povede po silnici U Kapličky a Karlštejnské do Karlštejna na louku za mostem.

 

10. 15:00  Karlštejn - louka 

    Svého císaře pozdravit přijde purkmistr a lid Městysu Karlštejn, kdysi Budňany zvaném. Císaře a jeho družinu přivítají též konšelé i obyvatelé obce Srbska, která veliké poselstvo k této příležitosti vypraví.

    V 16:45 se pak slavný průvod s vydá z louky uložit korunovační klenoty na hrad Karlštejn

 

11. 17:30   hrad Karlštejn   

    Na hradě Karlštejně pak přivítá císaře karlštejnský purkrabí a korunovační klenoty budou bezpečně uloženy za pevnými zdmi hradu v Kapli sv. Kříže. 

 

Vytvořeno systémem web-rychle.cz